Böyük futbol həyəcanı başlayır

Böyük futbol həyəcanı başlayır

Sabah – iyunun 14-dən böyük futbol həyəcanı başlayır. Futbol üzrə Dünya Çempionatı iyunun 14-dən iyulun 15-dək Rusiyanın Moskva, Sankt-Peterburq, Kazan, Soçi, Nijni Novqorod, Samara, Volqoqrad, Yekaterinburq, Rostov, Kalininqrad və Saransk şəhərlərində keçiriləcək.

32 komanda 8 qrupa bölünüb. Növbəti raunda hər birində 4 komanda olan qruplarda ilk iki yeri tutanlar keçəcək.

A qrupu

14 iyun. 19:00  Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı

15 iyun. 16:00  Misir – Uruqvay

19 iyun. 22:00  Rusiya – Misir

20 iyun. 19:00  Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı

25 iyun. 18:00  Uruqvay – Rusiya

18:00  Səudiyyə Ərəbistanı – Misir

B qrupu

15 iyun. 19:00  Mərakeş – İran

22:00  Portuqaliya – İspaniya

20 iyun. 16:00  Portuqaliya – Mərakeş

22:00  İran – İspaniya

25 iyun. 22:00  İran – Portuqaliya

22:00  İspaniya – Mərakeş

C qrupu

16 iyun. 14:00  Fransa – Avstraliya

20:00  Peru – Danimarka

21 iyun. 19:00  Fransa – Peru

16:00  Danimarka – Avstraliya

26 iyun. 18:00  Danimarka – Fransa

18:00  Avstraliya – Peru

D qrupu

16 iyun. 17:00  Argentina – İslandiya

23:00  Xorvatiya – Nigeriya

21 iyun. 22:00  Argentina – Xorvatiya

22 iyun. 19:00  Nigeriya – İslandiya

26 iyun. 22:00  Nigeriya – Argentina

22:00  İslandiya – Xorvatiya

E qrupu

17 iyun. 16:00  Kosta Rika – Serbiya

22:00  Braziliya – İsveçrə

22 iyun. 16:00  Braziliya – Kosta Rika

22:00  Serbiya – İsveçrə

27 iyun. 22:00  Serbiya – Braziliya

22:00  İsveçrə – Kosta Rika

F qrupu

17 iyun. 19:00  Almaniya – Meksika

18 iyun. 16:00  İsveç- Cənubi Koreya

23 iyun. 22:00  Almaniya – İsveç

19:00  Cənubi Koreya – Meksika

27 iyun. 18:00  Cənubi Koreya – Almaniya

18:00  Meksika – İsveç

G qrupu

18 iyun. 19:00  Belçika – Panama

22:00  Tunis – İngiltərə

23 iyun. 16:00  Belçika – Tunis

24 iyun. 16:00  İngiltərə – Panama

28 iyun. 22:00  İngiltərə – Belçika

21:00  Panama – Tunis

H qrupu

19 iyun. 19:00  Polşa – Seneqal

16:00  Kolumbiya – Yaponiya

24 iyun. 19:00  Yaponiya – Seneqal

22:00  Polşa – Kolumbiya

28 iyun. 18:00  Yaponiya – Polşa

18:00  Seneqal – Kolumbiya

1/8 final

30 iyun. 18:00  1. 1C – 2D

22:00  2. 1A – 2B

1 iyul. 18:00  3. 1B – 2A

22:00  4. 1D – 2C

2 iyul. 18:00  5. 1E – 2F

22:00  6. 1G – 2H

3 iyul. 18:00  7. 1F – 2E

22:00  8. 1H – 2G

1/4 final

6 iyul. 18:00  1. Qalib 2 – Qalib 1

22:00  2. Qalib 5 – Qalib 6

7 iyul. 18:00  3. Qalib 7 – Qalib 8

22:00  4. Qalib 3 – Qalib 4

Yarımfinal

10 iyul. 22:00  Qalib 1 – Qalib 2

11 iyul. 22:00  Qalib 4 – Qalib 3

Üçüncü yer uğrunda oyun

14 iyul. 18:00

Final15 iyul. 19:00.

>
  • Gürcüstanın baş naziri istefa verdi
  • “Mercedes” inəklərlə toqquşdu: 3 ölü, 3 yaralı
  • Yağsız ölkə
  • Ölkə böyük terrorla üz-üzədir
  • Milli Şura hakimiyyətdən mühacir fəallara basqını
  • Ötən il büdcə kəsiri 1 milyard 77,8 milyon manat
  • Böyük futbol həyəcanı başlayır
  • Böyük Britaniyanın XİN rəsmisi müxalifət
  • Rusiyanın “KVN” komandası ABŞ-a buraxılmadı
  • Gürcüstan Suriya ilə diplomatik əlaqələri kəsdi